Sport.Goniec.pl Siatkówka Jastrzębski Węgiel zwycięski w pierwszym półfinale! Emocji nie zabrakło

Jastrzębski Węgiel zwycięski w pierwszym półfinale! Emocji nie zabrakło

17 kwietnia 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Rozpoczęły się pierwsze spotkania półfinału siatkarskiej PlusLigi. O 17:30 mecz zaczęły drużyny Jastrzębskiego Węgla oraz Asseco Resovii Rzeszów. Po niezwykle emocjonującym starciu górą był aktualny mistrz Polski, który będzie miał przewagę przed rewanżem.

PlusLiga wchodzi w fazę ostatecznych rozstrzygnięć

Na początku kwietnia zakończyła się główna część sezonu. Po 30. kolejkach w tabeli PlusLigi prowadzi Jastrzębski Węgiel , który broni mistrzostwa Polski. Ich dzisiejszy rywal, Asseco Resovia Rzeszów , znalazł się na 4. pozycji, tracąc do finalisty tegorocznej Ligi Mistrzów 14 punktów.

Trzy dni temu rozpoczęła się faza play-off polskich rozgrywek. Naprzeciw siebie stanęły ekipy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz PGE GiEK Skry Bełchatów . W pierwszym spotkaniu górą była ekipa z województwa łódzkiego, która wygrała 3:1. W dzisiejszym rewanżu zwyciężyli triumfatorzy trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów, jednak tylko 3:2. W dwumeczu lepszy wynik osiągnęli bełchatowianie, którzy oficjalnie mogą się cieszyć z 9. miejsca .

Mistrz olimpijski przeszedł zawał serca. Przekazał dramatyczne wieści
Żona Andrzeja Wrony nagle przerwała wywiad. Niebywałe sceny

Asseco Resovia vs Jastrzębski Węgiel. Wielkie emocje w pierwszym secie

Na dziś (17 kwietnia) zaplanowano dwa półfinałowe spotkania w fazie play-off PlusLigi. W pierwszym z nich zmierzyli się Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel . Mecz od samego początku był emocjonujący i wyrównany. Nawet kiedy mistrzowie Polski wyszli na pięciopunktowe prowadzenie, rzeszowianie poradzili sobie z odrabianiem strat. Co więcej, zdołali oni wygrać pierwszego seta na przewagi . Kluczowe tutaj było wyrównanie na 30:30 przez zawodników Asseco Resovii, po którym zdobyli następne 2 punkty, dające im zwycięstwo w tej rundzie 32:30 .

ZOBACZ: Złe wieści dla Jakuba Kiwiora. Arsenal rozważa sześciu kandydatów

Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie po kolejnym zaciętym secie

Drugi set zakończył się po osiągnięciu przez Jastrzębski Węgiel 25 punktów . Tym samym mistrzowie Polski zdołali wyrównać rezultat spotkania.

W trzeciej rundzie poszli za ciosem, jednak zdobycie drugiego seta nie przyszło im tak łatwo. Ponownie wszystko rozstrzygnęło się na przewagi . Zespoły punktowały raz po raz, aż do wyniku 28:28, kiedy to do głosu doszli jastrzębianie. Ostateczny rezultat tego seta to 30:28 i prowadzenie finalisty Ligi Mistrzów w meczu.

Tie break dla Jastrzębskiego Węgla

Czwarty set zaczął się lepiej dla Jastrzębskiego Węgla, który prowadził z rzeszowskim klubem. Sytuacja zmieniła się po zdobyciu 10. punktu przez Resovię, która zaczęła kontrolować przebieg meczu. Dalsza faza to zacięta rywalizacja o każde oczko. Stanęło na rezultacie 25:22 dla Rzeszowa, który doprowadził tym samym do tie breaka w spotkaniu.

W nim lepsi okazali się gracze Jastrzębskiego Węgla, triumfując 15:10. Po około trzech godzinach jastrzębianie odnieśli zwycięstwo 3:2 i do rewanżu przystąpią z setem zaliczki. MVP meczu został gracz mistrza Polski, Jean Patry .

Zaskakujące doniesienia z polskiej ligi! Dusan Kuciak dołączy do Rakowa?
Obserwuj nas w
autor
Bartosz Nawrocki

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl