Ekstraklasa drogo ceni swoje kulinarne specjały. Wysokie ceny jedzenia na stadionach
Ekstraklasa już się rozkręca, a wiadomo, że kibice siedzą na trybunach o wiele dłużej niż trwa sam mecz. Jakoś trzeba przetrwać ten czas, a głód przychodzi często w najmniej spodziewanym momencie. Ile za trzeba zapłacić za grillowaną kiełbaskę na stadionach w całej Polsce? Nikogo pewnie nie zdziwi, że w drożyźnie króluje Warszawa.
Ekstraklasa wróciła do gry
Ekstraklasa działa już prężnie od kilku tygodni. Fani gromadzą się na stadionach, by kibicować ukochanym zespołom. Jednocześnie do łask wróciły również biznesy na obiektach sportowych prowadzonych przez drużyny piłkarskie.
Na każdym większym stadionie można uświadczyć miejsce, w którym głodny lub spragniony kibic będzie mógł zakupić dla siebie coś, co pozwoli mu komfortowo oglądać rozgrywki na murawie. Jak się jednak okazuje, w wielu przypadkach trzeba za to słono zapłacić.
Ekstraklasa. Co może kupić głodny kibic na stadionie?
Czy w budkach stadionowych znajdziemy rarytasy? Dla miłośników fast foodów z pewnością pojawi się parę pozycji, które przypadną im do gustu. Nie ma jednak co liczyć na zdrowe sałatki.
Jednym z najpopularniejszych wyborów jest tzw. gięta stadionowa, czyli grillowana kiełbasa z dodatkami w postaci chleba, ogórków i sosów. Ceny tego przysmaku w niektórych przypadkach mogą jednak wołać o pomstę do nieba.
Ekstraklasa. Ile kosztuje gięta stadionowa?
Różne stadiony różnie cenią sobie grillowaną kiełbasę, która od lat jest stadionowym hitem. Istnieją nawet strony zajmujące się ocenianiem poszczególnych giętych z różnych stadionów. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością.
Stosunkowo tanią giętą jest ta do nabycia na stadionach Cracovii i Rakowa (18 zł). Nieco drożej ten przysmak cenią sobie kucharze u Piasta Gliwice i Pogoni Szczecin (20 zł i 19 zł). Najdrożej jest jednak na stadionie Legii Warszawa. Gięta kosztuje tam, bagatela, 28 zł! Głodni kibice nie mają jednak dużego wyboru, jeśli chcą spróbować, jak smakuje warszawska wersja.