Sport.Goniec.pl Piłka nożna Co za trafienie Arka Milika, Polak znów na ustach całego świata. Nagranie obiegło sieć

21 maja 2024
Autor tekstu: Filip Wilkiewicz

Poniedziałkowy mecz na obiekcie Renato Dall'Ara to była prawdziwa piłkarska uczta. Miejscowi z klubu Bologna FC podjęli na własnym terenie Juventus i totalnie zdominowali swoich przeciwników. Sytuacja “Starej Damy” była już naprawdę nieciekawa, jednak wtedy goście przeszli do zdecydowanej ofensywy. Swój udział w tym spotkaniu zaznaczył Arkadiusz Milik, który pięknym strzałem z rzutu wolnego umożliwił “Juve” złapać kontakt z przeciwnikiem.

Niesamowity mecz w Bolonii

Zespół prowadzony przez Thiago Mottę jest prawdziwą rewelacją tego sezonu i ekipą, która zagwarantowała sobie miejsce w przyszłej edycji Ligi Mistrzów na kilka kolejek przed końcem sezonu. W poniedziałkowy wieczór Bologna FC podjęła na własnym obiekcie Juventus i szybko zaczęła zadawać celne ciosy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w drugiej minucie gry, gdy piłkę do bramki Wojciecha Szczęsnego skierował Riccardo Calafiori. Niecałe dziesięć minut później Szczęsny ponownie skapitulował - tym razem po trafieniu Santiago Castro. Piłkarze z Turynu byli w rozsypce i nie potrafili przeciwstawić się świetnie grającym podopiecznym Thiago Motty.

Wielki sukces Szczęsnego i Milika. Kibice byli zachwyceni

Fantastyczny gol Milika

Zespół Bologni podwyższył prowadzenie w 52 minucie spotkania na 3:0 i wszystko wskazywało na to, że ponowne trafienie Riccardo Calafiori było już przysłowiowym gwoździem do trumny. “Juve” nie zamierzało składać broni i zdobyło pierwszą bramkę w 76 minucie, po strzale Federico Chiesy.

W 83 minucie Juventus otrzymał rzut wolny niedaleko pola karnego Bologni. Do piłki podszedł Arkadiusz Milik , który wziął rozbieg i uderzył na bramkę Łukasza Skorupskiego. Strzał Milika był wyśmienity - Polak bezbłędnie wycelował i umieścił piłkę w siatce, dając swoim kolegom nadzieje na odrobienie strat i wyrównanie stanu gry.

Polski mecz na Renato Dall'Ara

“Juve” dopięło swego i doprowadziło do wyrównania kilkadziesiąt sekund po golu Milika. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kenan Yildiz i to on ustalił wynik spotkania na 3:3. Ekipa gospodarzy mogła odczuwać niedosyt po remisie, jednak ich gra była prawdziwą gratką dla kibiców. Z punktu widzenie polskich sympatyków futbolu może cieszyć fakt, że na boisku w Bolonii oglądaliśmy aż czterech polskich piłkarzy.

W zespole FC Bologna od pierwszych minut wystąpili Łukasz Skorupski i Kacper Urbański . Na szczególne wyróżnienie zasługuje 19-letni wychowanek Lechii Gdańsk, który napędzał akcje gospodarzy i zaliczył asystę przy trafieniu Santiago Castro na 2:0. Młody zawodnik aspiruje do gry w reprezentacji Polski i po raz kolejny wysłał sygnał do Michała Probierza , który za kilka dni powoła graczy na czerwcowe zgrupowanie.

Po stronie Juventusu w wyjściowym składzie pojawił się Wojciech Szczęsny , który musiał uwijać się jak w ukropie, by nadążyć za atakami gospodarzy i mimo utraty trzech goli, zaliczył również kilka istotnych interwencji. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku 64 minucie i dał do zrozumienia, że on również chciałby znaleźć się w składzie Polski na mistrzostwa Europy. Cudowne trafienie z rzutu wolnego szybko obiegło cały świat, jednak czy to wystarczy, aby przekonać Michała Probierza, dowiemy się 29 maja.

Michał Probierz nie miał złudzeń. Pójdzie śladem byłego selekcjonera
Trener Legii poznał decyzję prokuratury. W przeszłości dopuścił się skandalu

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonuję się piłką nożną i koszykówką. Uwielbiam podróżować po świecie i jeśli mogę, łączę zwiedzanie okolicy z wizytami na stadionach. Możesz mnie również usłyszeć na antenie Radia GOL, gdzie komentuję mecze piłki nożnej.