Sport.Goniec.pl Piłka nożna Była 20. minuta, kiedy 16-latek zszokował świat. Nieprawdopodobna bramka w półfinale Euro 2024

9 lipca 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

Francuzi w kapitalnym stylu zaskoczyli dominującą Hiszpanię. Podopieczni Didiera Deschampsa otworzyli półfinał Euro 2024, ale to odpowiedź Lamine Yamala zszokowała świat. Nieprawdopodobny półfinał Euro 2024.

W półfinale Euro 2024 Francja gra z Hiszpanią

Wtorkowe starcie Hiszpanów z Francuzami zapowiadane jest jako wielki hit Euro 2024. La Furia Roja są zdecydowanym faworytem starcia, ale nie można zapominać, że Trójkolorowi to wicemistrzowie świata . Na trybunach Allianz Areny ma zasiąść komplet publiczności, a w telewizji spotkanie obejrzy wiele milionów ludzi . Atmosferę półfinału czuć również na ulicach Monachium, gdzie kibice obu nacji, od rana dopingują swoje drużyny.

Spotkanie kapitalnie otworzyli Trójkolorowi, którzy w 8. minucie otworzyli wynik (0:1). Do historii przeszła natomiast bramka wyrównująca Lamine Yamala (1:1). Nieprawdopodobne trafienie nastolatka.

Gorąco przed półfinałem Euro 2024. Niebywałe, co robią piłkarze obu drużyn

Lamine Yamal z bramką turnieju

Mecz od początku kontrolowali Hiszpanie . Podopieczni Luisa de la Fuente dominowali na boisku , nie pozwalając Francuzom na rozgrywanie piłki. Trójkolorowi swoją jedyną szansę wykorzystali już w 8. minucie meczu. Kylian Mbappe przyjął piłkę na lewym skrzydle, "wyczekał" obrońcę rywali i dokładnie wrzucił futbolówkę na głowę Kolo Muaniego . Napastnik zdobył bramkę, a Les Bleus objęli prowadzenie (1:0).

Odpowiedź Hiszpanów nadeszła już 10 minut później . Właśnie wtedy do piłki dopadł Lamine Yamal . 16-latek fenomenalnym strzałem zza pola karnego pokonał francuskiego bramkarza. Futbolówka dokręcała się i torem lotu “spadającego liścia”, zaskoczyła Trójkolorowych . Gol La Furia Roja to murowany kandydat do miana trafienia turnieju.

Euro 2024 dobiega końca

Powoli dobiega końca Euro 2024 . Na niemieckim turnieju pozostały już tylko trzy najważniejsze mecze. W drugim półfinale, w środowy wieczór Holandia zagra z Anglią . Wielki finał mistrzostw Europy j uż w niedzielę 14 lipca , pierwszy gwizdek o 21:00 czasu polskiego. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że walkę o złoto posędziuje Szymon Marciniak.

Wielkie nieobecne w kadrze Stefano Lavariniego. Tych siatkarek nie zobaczymy w Paryżu

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.