Sport.Goniec.pl Inne Sporty Zdobyła medal dla Polski i zalała się łzami. Wzruszające sceny w Paryżu

Zdobyła medal dla Polski i zalała się łzami. Wzruszające sceny w Paryżu

9 sierpnia 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

Natalia Kaczmarek zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich i zapisała się w historii polskiego sportu. 26-latka zachwyciła cały świat i spełniła swoje marzenie. Tuż po biegu nie potrafiła powstrzymać emocji. Te obrazki wzruszą wielu kibiców.

Natalia Kaczmarek medalistką igrzysk olimpijskich

Natalia Kaczmarek od początku kapitalnie prezentowała się w Paryżu. Najpierw wygrała swój bieg eliminacyjny, a następnie po świetnym finiszu zwyciężyła w półfinale. Ten triumf zapewnił jej świetny tor w finałowym starciu, a tam napisała się piękna historia.

Polka spokojnie rozpoczęła swój bieg finałowy. Natalia doskonale widziała Salwę Eid-Nasser, która uciekała jej w straszliwym tempie. Druga z faworytek - Mariledy Paulino dogoniła Kaczmarek już na dwusetnym metrze, ale nasza zawodniczka robiła swoje. 26-latka utrzymywała tempo oraz rytm biegu i nie zważała na rywalki. W samej końcówce ruszyła ze zdwojoną mocą i na ostatnich kilkudziesięciu metrach wyszarpała sobie medal igrzysk olimpijskich.

Finalnie Biało-Czerwona wpadła na metę z trzecim czasem. Natalię Kaczmarek wyprzedziła tylko Mariledy Paulino z Dominikany, oraz Salwa Eid-Nasser z Bahrajnu. Pierwszy medal dla Polski na 400 metrów od 48 lat stał się faktem!

Historyczny sukces Natalii Kaczmarek sprawił kibicom wiele emocji i wzruszeń. Również nasza sprinterka pokazała, ile znaczy dla niej olimpijski brąz. Kibice będą wzruszeni.

Dlaczego Natalia Kaczmarek zdobędzie medal olimpijski?

Natalia Kaczmarek we łzach szczęścia

Tuż po biegu Natalia Kaczmarek udzieliła wywiadu dla stacji Eurosport. Polka przyznaje, że brązowy medal to spełnienie najskrytszych marzeń:

Jestem z siebie bardzo dumna i mega szczęśliwa. Wiem, jak ciężko na to pracowałam, ten brąz smakuje jak złoto. (...)

Wiedziałam, że znam swoje rywalki. Wiedziałam, jak Naser pobiegła w półfinale i że tu zacznie bardzo mocno. Wiedziałam, na co mnie stać i starałam się nie myśleć o swoich rywalkach. Bardziej zestresowana byłam w półfinałach. Wiedziałam, że jestem świetnie przygotowana. Teraz jestem spełniona, w najlepszych snach bym nie śniła, że zdobędę medal w indywidualnym biegu na 400 metrów na igrzyskach - przekazała Natalia Kaczmarek.

Świeżo upieczona medalistka igrzysk olimpijskich porozmawiała również z TVP Sport. W wywiadzie Natalia Kaczmarek nie potrafiła powstrzymać łez:

Mi się chce płakać jak to słyszę! Chyba jeszcze w to nie dowierzam.

Dla mnie to jest naprawdę niesamowita rzecz. Ja w życiu nie wyobrażałam sobie, że zdobędę medal igrzysk olimpijskich…

Zdobyłam medal w sztafetach, ale indywidualnie to jest inna sprawa. Dla mnie ten brąz smakuje jak złoto - powiedziała zalana łzami Polka.

Historyczny sukces Natalii Kaczmarek

Medal Natalii Kaczmarek to drugi w historii indywidualny medal Polski na 400 metrów. Wcześniej tej sztuki dokonała tylko śp. Irena Szewińska, która w Montrealu 1976 zdobyła złoto. Na tak ogromny sukces czekaliśmy zatem 48 lat.

26-latka z Drezdenka na stałe zapisała się w historii krajowego sportu. Jeszcze kilka lat temu medal Polski na tym dystansie wydawał się abstrakcją. Natalia Kaczmarek dokonała niemożliwego i zdobyła swój pierwszy brązowy krążek igrzysk. Tym samym, Biało-Czerwona stawała już na wszystkich stopniach olimpijskiego podium.

Tak! Mamy to! Natalia jesteś wielka! Kaczmarek z medalem IO
Smutny widok na treningu polskich siatkarzy. Wszystko dzień przed finałem

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.