Sport.Goniec.pl Siatkówka Polskie siatkarki lecą do Paryża. Wielki triumf Polek, mamy awans na igrzyska olimpijskie
sport.tvp.pl (zrzut ekranu)

24 września 2023
Autor tekstu: Dawid Szczurek

Polskie siatkarki lecą do Paryża! Polki odwróciły losy spotkania z Włoszkami, wygrywając w Łodzi 3:1. Zwycięstwo miało dla naszego zespołu ogromne znaczenie. Nasze siatkarki zagwarantowały sobie awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie!

Polskie siatkarki bez szans w pierwszym secie

Gra toczyła się o wielką stawkę, którą był awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu . W związku z wygraną Amerykanek z Niemkami we wcześniejszym niedzielnym meczu było to bezpośrednie spotkanie, które wyłoniło drugi z awansujących zespołów.

Pojedynek lepiej rozpoczął się dla Włoszek, które prowadziły już 4:1. Rywalki kontrolowały grę w pierwszym secie, zachowując kilkupunktową przewagę. Prowadzenie reprezentantki Włoch powiększyły jeszcze w końcowej fazie seta, wygrywając ostatecznie 25:15.

Polska - USA. Prawdziwy pokaz pięknej gry Polek, co się tam działo. Piękne sceny w Łodzi

Wielkie emocje w zwycięskim przez Polki drugim secie

Polki poprawiły grę w drugiej partii i mecz był bardzo wyrównany. Po bloku oraz skutecznym ataku w kontrze Martyny Łukasik nasze siatkarki prowadziły 14:11. Od stanu 16:14 Włoszki zdobyły jednak cztery punkty z rzędu i to nasze rywalki były bliżej zwycięstwa.

"Biało-Czerwonym" wciąż brakowało skuteczności w ataku. W kluczowym dla drugiego seta momencie nie zawiodła na szczęście Magdalena Stysiak. Po jej ataku nasze siatkarki doprowadziły do remisu 23:23 . Następnie świetnie w kontrze zaatakowała Martyna Czyrniańska i nasz zespół miał pierwszą piłkę setową. Włoszki zdołały się wybronić, jednak po chwili były już bezradne. Dotknięcie siatki przez rywalki dostrzegł Stefano Lavarini, który poprosił o wideo weryfikację. Sędziowie dopatrzyli się błędu po stronie Włoszek, który skutkował przegranym przez nie drugim setem .

Rollercoaster emocji w trzecim secie

Szczęście sprzyjało Włoszkom na starcie trzeciej partii. Po tym jak piłka zatrzepotała na siatce i spadła na stronę Polek, nasze rywalki prowadziły już 8:4. Myliła się Czyrniańska, pozwalając przeciwniczkom na utrzymanie bezpiecznej przewagi. W końcu w naszym zespole zaczęło funkcjonować przyjęcie i Polki zmniejszyły stratę do jednego punktu. Niestety w dalszym ciągu brakowało skutecznej zagrywki.

Pomimo wielu błędów serwisowych nasze siatkarki doprowadziły do remisu w końcówce seta . Podopieczne Stefano Lavariniego popisały się większym sprytem w kluczowych akcjach . Szaleńcze ataki Łukasik oraz Stysiak, aż w końcu skuteczny atak Czyrniańskiej zapewniły Polkom zwycięstwo w trzecim secie.

Polskie siatkarki wywalczyły awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu!

Początek czwartego seta należał do Agnieszki Korneluk, która dwukrotnie zablokowała Włoszki. Zmotywowane zwycięstwem w dwóch poprzednich partiach Polki ruszyły po awans. Nasz zespół utrzymywał trzypunktową przewagę, zbliżając się do upragnionego zwycięstwa w całym meczu.

Końcowa faza czwartego seta była prawdziwym popisem w grze naszych siatkarek. Reprezentantki Polski pokonały Włoszki 25:21 i zapewniły sobie w ten sposób awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu . Ogromne gratulacje!

Źródło: Goniec Sport