Nie żyje ratownik GOPR. Wielka tragedia w Tatrach
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Beskidy przekazało tragiczną informację. Nie żyje Michał Wojarski, narciarz wysokogórski oraz ratownik GOPR, który zaginął w nocy z soboty 20 na niedzielę 21 kwietnia. Podano przyczynę niefortunnych okoliczności.
Nie żyje Michał Wojarski
W niedzielę 21 kwietnia GOPR Beskidy przekazał wieści o zaginięciu Michała Wojarskiego, który w miniony weekend wybrał się w Tatry. Służby natychmiast przystąpiły do poszukiwań narciarza wysokogórskiego i odnaleziono na jego ciało w okolicach Świnickiej Kotliny .
Wszystko wskazuje na to, że ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego miał dużego pecha, ponieważ natrafił na lawinę , która spadła w tamtejszych rejonach. Był przykryty 40-centymetrową warstwą śniegu. Miał zaledwie 40 lat .
Góry zabrały nam bliskiego Przyjaciela. Michał był dobrym, uśmiechniętym i nade wszystko skromnym człowiekiem. Taki pozostanie w naszej pamięci. Rodzinie Michała składamy najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje - piszą na Facebooku ratownicy GOPR.
GOPR Beskidy żegna zmarłego ratownika
Informacja o śmierci Michała Wojarskiego pojawiła się właśnie na Facebooku GOPR Beskidy. Pod opublikowaną fotografią, upamiętniającą osobę narciarza wysokogórskiego, zamieszczono informację o jego zawodowych i sportowych osiągnięciach.
Michał zdał egzamin wstępny do GOPR w 2011 roku. Kurs I stopnia ukończył w 2015 roku, składając na ręce Naczelnika przyrzeczenie ratownicze. Należał do Klubu Wysokogórskiego Kraków, był wielkim pasjonatem gór, bardzo dobrym narciarzem, a z zamiłowania i wykształcenia geodetą i kartografem. Startował w wielu zawodach, m.in. biegowych ultra, w narciarstwie wysokogórskim, czy górskich ekstremalnych zawodach na orientację - czytamy.
ZOBACZ TEŻ: Fatalny bilans Lewandowskiego, tak źle już dawno nie było. Polak ma powody do zmartwień
Koledzy wspominają Michała Wojarskiego
Koledzy Michała Wojarskiego z GOPR opowiadają o nim jako o człowieku uśmiechniętym i radosnym, który zawsze był chętny do pomocy innym. Ratownik był współautorem nowych linii i zjazdów , m.in. w zespole z Piotrem Kądziołką i Zbigniewem Schleiferem.
To dzięki 40-latkowi co roku odbywały się zawody na orientację ratowników górskich. Ponadto jest autorem Skiturowej Mapy Tatr: www.tatryskimap.pl , czyli mapy online, na wzór tych alpejskich. Uwzględnia ona wszystkie znane zjazdy w Tatrach Wysokich