Sport.Goniec.pl Inne Sporty Julia Szeremeta zdobyła srebrny medal. Polka podbiła serca całego świata

Julia Szeremeta zdobyła srebrny medal. Polka podbiła serca całego świata

10 sierpnia 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

Julia Szeremeta przegrała z Lin Yu-ting w finale olimpijskim i zdobyła srebrny medal. Polka nie miała szans w starciu z Tajwanką, ale zdobyła sobie serca całego świata. 20-latka zaskoczyła cały świat.

Julia Szeremeta na igrzyskach olimpijskich

Tydzień temu Julia Szeremeta zapewniła sobie medal olimpijski w boksie. 20-letnia bokserka pokonała w ćwierćfinale Ashleyann Lozadę Motta z Portoryko i awansowała do półfinału igrzysk olimpijskich. Tym samym, Polka zapewniła sobie podium igrzysk olimpijskich w Paryżu (nie rozgrywa się walki o trzecie miejsce). Dzięki temu pięściarka była już pewna olimpijskiego podium. W półfinale Biało-Czerwona walczyła “tylko” o kolor medalu.

W walce o wejście do finału na drodze 20-latki stanęła mistrzyni olimpijska - Nesthy Petecio. Bardzo mądrze swoją walkę rozegrała wówczas Julia Szeremeta. Polka przegrała pierwszą rundę, ale kolejne należały już do niej. Dzięki temu zwyciężyła 4:1 i awansowała do wielkiego finału. Tam czekała na nią Tajwanka - Lin Yu-ting…

Dlaczego Natalia Kaczmarek zdobędzie medal olimpijski?

Julia Szeremeta zdobywa srebro igrzysk olimpijskich

Niestety, w pojedynku od początku dominowała Tajwanka. Rywalka przeważała zasięgiem rąk i siłą swoich ciosów. Taktyka i postawa Julii Szeremety nie miała prawa spisać się w tym pojedynku. Podchodzenie do Tajwanki z opuszczonymi rękami było szalone, ale przyzwyczaiła nas do tego Polka. W efekcie Lin punktowała naszą zawodniczkę i jednogłośnie wygrała całą walkę.

Tym samym Julia Szeremeta zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich. Dla reprezentacji Polski jest to dziewiąty medal w Paryżu.

Kończą się igrzyska olimpijskie

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu dobiegają końca. W ramach najważniejszej imprezy czterolecia zostało rozegranych aż 329 konkurencji, w 32 dyscyplinach sportu. W stolicy Francji wystartowało łącznie 10 500 sportowców.

ZOBACZ: Nietypowe sceny w "Faktach". Piotr Kraśko zacytował słowa Tomasza Fornala

Reprezentacja Polski liczyła w tym roku 210 sportowców. Biało-czerwone barwy reprezentowało 113 kobiet i 97 mężczyzn. Nasza kadra była najliczniejsza w historii, ale nie zobaczyliśmy najwięcej medali. Aktualnie w naszym dorobku medalowym znajduje się 9 krążków, co daje nam 41. miejsce w klasyfikacji ogólnej igrzysk.

Jakub Kochanowski wskazał powód porażki Polaków. To zadecydowało o złotym medalu
Skandaliczne sceny w Paryżu. Siatkarz nie dostał medalu olimpijskiego

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.