Sport.Goniec.pl Tenis Iga Świątek zdemolowała Rosjankę. Polka jest już w finale
KARIM JAAFAR/AFP/East News

Iga Świątek zdemolowała Rosjankę. Polka jest już w finale

17 lutego 2023
Autor tekstu: Jan Jałowczyk

Iga Świątek nie zatrzymuje się! Najlepsza aktualnie tenisistka na świecie, w trwającym turnieju WTA rangi 500, rozgrywanym w Doha pewnie awansowała do finału. W półfinale katarskiego turnieju reprezentantka Polski zdemolowała Rosjankę Weronikę Kudiermietową 2:0 (6:0, 6:1).

Pierwszy turniej Igi Świątek od czasu Australian Open

Iga Świątek, która ostatni mecz rozegrała 22 stycznia 2023 roku, w ramach wielkoszlemowego Australian Open, wróciła do rozgrywek na najwyższym poziomie turniejem WTA rangi 500, rozgrywanym w katarskim Doha. Polska tenisistka, która ostatnie tygodnie regenerowała się po nie do końca udanym starcie sezonu, powróciła w wielkim stylu. W styczniu reprezentantka naszego kraju odpadła w 1/8 finału australijskiego turnieju, przegrywając z późniejszą finalistką Eleną Rybakiną.

Zawody w Doha są pierwszą rozgrywką od czasu Wielkiego Szlema, w których Iga uczestniczy. Numer jeden światowego rankingu w pierwszej rundzie, jako zawodniczka rozstawiona nie musiała rozgrywać meczu, zaczynając dopiero od drugiej rundy. Druga runda to koncert Polki i absolutna dominacja w meczu z Danielle Collins 6:0 i 6:1 w setach.

Cyklon Ulf nadciąga nad Polskę. RBC wydało alerty. "Silny wiatr, przerwy w dostawie prądu"

Ćwierćfinał - rywalka poddała mecz walkowerem

Po znakomitym, trwającym zaledwie 54 minuty meczu z Amerykanką Danielle Collins, nasza reprezentantka miała zmierzyć się w ćwierćfinale ze Szwajcarką Belindą Bencic. Rywalka Polki w pierwszej rundzie ograła Wiktorię Tomową, natomiast w drugim etapie rozgrywek pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 2:1 w setach.

Jak się jednak okazało, Belinda Bencic na kilkanaście godzin przed pierwszą piłką, niespodziewanie poddała mecz . Tym samym numer jeden światowego rankingu kobiecego tenisa, bez gry awansowała do półfinału katarskiego turnieju.

Dominacja w półfinale

Iga w piątek stanęła w szranki z Weroniką Kudiermietową. Polka po raz kolejny okazała się jednak absolutnie poza zasięgiem swojej rywalki. Najlepsza tenisistka świata zdemolowała po raz kolejny zawodniczkę po drugiej stronie tenisowej siatki.

Iga Świątek znowu, w zaledwie 57 minut wygrała pewnie 2:0 w setach. W pierwszej części 21-latka ograła Rosjankę 6:0. Drugi set to ponownie pewny i doskonały tenis Świątek i 6:1 w gemach.

Teraz czas na wielki finał. Mecz Iga Świątek - Jessica Pegula w finale turnieju WTA500 w Doha zostanie rozegrany w sobotę 18 lutego. Początek finału Świątek - Pegula o godzinie 16 polskiego czasu.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: twitter.com/GoniecPL

Źródło: SE/ Goniec