Sport.Goniec.pl Tenis Iga Świątek wypaliła bez ogródek przed kamerami. Była wściekła

Iga Świątek wypaliła bez ogródek przed kamerami. Była wściekła

27 sierpnia 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

Iga Świątek po tenisowych męczarniach wygrała z Kamillą Rachimową 2:0 (6:4, 7:6). Polka z ogromnymi problemami awansowała do drugiej rundy US Open. Jej dyspozycja pozostawiała wiele do życzenia, z czego zdaje sobie również sprawę nasza zawodniczka. W pomeczowym wywiadzie wskazała, czego nie dopilnowała w spotkaniu. 23-latka była wyraźnie zła na samą siebie.

Iga Świątek wygrała z Kamillą Rachimową

Iga Świątek w pierwszej rundzie US Open przeżywała istne tenisowe męczarnie z Kamillą Rachimową . Polka wyraźnie dominowała w meczu tylko do stau 4:0. Następnie w grę raszynianki wkradł się istny kataklizm i Rosjanka zaczęła odrabiać straty. Tenisowa pewność siebie po stronie naszej zawodniczki spadła, a każde jej potknięcie wykorzystywała Rachimowa. W efekcie najpierw ugrała gema przy własnym serwisie, a później przełamała raszyniankę (4:3).

Sytuacja stawała się bardzo niebezpieczna, ale Iga Świątek wróciła do solidnej gry. W dziewiątym gemie miała nawet piłkę setową, ale obronną ręką wyszła Rosjanka (5:4). Finalnie po zaciętej batalii i kataklizmie w połowie seta, nasza 23-latka ugrała pierwszą partię na swoją korzyść.

W drugiej partii z walki nie zrezygnowała Rosjanka. Rachimowa była bardzo napędzona i podbudowana rywalizacją w poprzedniej odsłonie meczu i kontynuowała niezłą grę (1:1). Iga Świątek była jednak skupiona na swoim tenisie i cierpliwie punktowała rywalkę, dzięki czemu przełamała ją już na początku (3:1).

Kamilla Rachimowa potrafiła świetnie wychodzić z trudnych sytuacji i nawet przy wyniku 0:40, doprowadziła do gry na przewagi. Finalnie więcej zimnej krwi zachowała Świątek i zgarnęła kolejnego gema dla siebie (4:2). Niestety rywalka Polki imponowała sportowym zacięciem i doprowadziła do nieprawdopodobnej końcówki (6:6).

W tie-breaku najpierw to Rosjanka rozdawała karty i wywalczyła sobie aż trzy piłki setowe (3:6), ale Iga wrzuciła po chwili “wyższy bieg”. Polka wybroniła wszystkie setballe i przełamała rywalkę! (7:6). Finalnie nasza 23-latka spod Warszawy wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zamknęła spotkanie w dwóch setach.

W pomeczowym wywiadzie Iga Świątek nie gryzła się w język. Tenisistka wprost wskazała, co zawiodło w spotkaniu. Raszynianka wypaliła bez ogródek o swojej dyspozycji.

Wzruszające, jak Czesław Michniewicz pożegnał Szczęsnego. Wyjątkowe słowa

Iga Świątek szczerze w wywiadzie

Po zaciętym pojedynku Iga Świątek udzieliła wywiadu dla stacji Eurosport . Tenisistka nie ukrywała w rozmowie, że spotkanie nie wyszło jej najlepiej. Raszynianka podkreśliła, że o jej dyspozycji zaważyła niestety słabsza forma psychiczna:

Warto wyciągnąć wnioski z tego meczu. W drugim secie mocno mnie spięło, więc postaram się po prostu nad tym popracować i skoncentrować bardziej na tenisie niż tym, co dzieje się dookoła. Mój poziom drastycznie się zmienił i tak nie powinno być, postaram się być bardziej stabilna następnym razem - obiecywała 23-latka.

Oprócz tego Iga Świątek dostrzegła też inne błędy w swoim wykonaniu:

Do 5:4 drugiego seta grałyśmy na równi z moim jednym przełamaniem, więc miałam wrażenie, że mam wszystko pod kontrolą. Później miałam flashbacki meczu w Cincinnati z Graczewą i faktycznie nie zagrałam na tyle dobrze, jak w pierwszej części meczu. Pojawiły się serie błędów z rzędu, nie dopilnowałam kilka spraw, ale nie czułam się na tyle swobodnie, by wszystko miało wyglądać płynnie - komentowała dla Eurosportu Świątek.

Iga Świątek gra dalej w US Open

W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Eną Shibahara. Japonka zajmuje w rankingu WTA dopiero 217. lokatę. Iga Świątek nie powinna mieć zatem problemów z dalszym awansem, choć jak pokazało dzisiejsze spotkanie, nigdy nie wolno lekceważyć rywalek.

Starcie obu pań już w najbliższy czwartek. Według wstępnych informacji, tenisistki nie wybiegną na kort wcześniej niż przed godziną 17:00 czasu polskiego.

Brat Wojciecha Szczęsnego wypalił bez ogródek po jego decyzji. Co za słowa
Tak Marina Szczęsna zareagowała na decyzję męża. Wymowna odpowiedź

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.