Sport.Goniec.pl Piłka nożna Dramat Polaka w meczu z Niemcami. Na boisku pojawili się medycy, skończył na noszach

15 października 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Nie tylko pierwsza reprezentacja Polski rozgrywała dziś swój mecz. Ważne spotkanie toczyło się również w ramach eliminacji do mistrzostw Europy u21, gdzie naprzeciwko Biało-Czerwonym stanęli Niemcy. Pod koniec starcia doszło do dramatu, niestety z udziałem młodzieżowca naszej kadry.

Polak z golem na miano "stadionów świata". Ważny remis Polaków u21

Wtedy, gdy kibice czekali na rozpoczęcie spotkania Polski z Chorwacją na PGE Narodowym, na stadionie Widzewa Łódź toczyło się starcie Polski u21 z Niemcami u21 w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. To ekipy, które są najlepsze w swojej grupie. Polacy walczyli o jak najlepszą pozycję w rankingu drużyn z drugiego miejsca, ponieważ na pierwszą lokatę nie było już miejsc. Młodzi Niemcy mieli 4 punkty przewagi, a odbyte dzisiaj spotkanie było ostatnim w fazie grupowej.

Początek meczu nie był najlepszy dla naszych zawodników. Już w 3. minucie do siatki Kacpra Tobiasza trafił Tresoldi. W 17. minucie wyrównał Dominik Marczuk, jednak remis długo się nie utrzymał. Po pół godzinie gry było już 1:3 dla naszych przeciwników i sytuacja nie była ciekawa. Nadzieję w serca kibiców wlał w 50. minucie Jakub Kałuziński . 9 minut później Mariusz Fornalczyk wyrównał, wyjaśniając całą sytuację samemu. 21-latek otrzymał piłkę i jak wściekły ruszył do przodu tak, że przeciwnicy nie mogli znaleźć dla niego sposobu. W końcu strzelił po długim słupku i pokonał niemieckiego bramkarza. To trafienie spokojnie można zaliczyć do tych z kategorii stadiony świata .

Sprzed chwili: Lewandowski nie wychodzi na Chorwację. Znamy składy
Chorwaci bez ogródek o Polakach przed meczem. Nie mieli litości, kibice będą wściekli

Dramat młodego reprezentanta Polski. Wszystko tuż przed końcem meczu

W 88. minucie meczu u21 pomiędzy Polską a Niemcami w ramach kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy doszło do dramatu polskiego reprezentanta. Obrońca kadry młodzieżowej, a na co dzień gracz Rakowa Częstochowa Ariel Mosór nagle wyskoczył do górnej piłki. Przy lądowaniu upadł jednak na murawę, z powodu urazu kolana. Zawodnik musiał źle postawić nogę. W efekcie błyskawicznie przy Mosórze błyskawicznie pojawił się sztab medyczny.

Obrońca Biało-Czerwonych nie był w stanie kontynuować gry. Także niemożliwe było samodzielne opuszczenie placu gry, zatem niezbędne były nosze.

ZOBACZ: Polska z Lewandowskim zaraz zagra z Chorwacją, a tu takie wieści. Niepokojące doniesienia z Barcelony

Polacy u21 czekali na to 5 lat. Jest awans na EURO

Rezultat 3:3 powoduje, że Polacy u21 znajdują się aktualnie na 3. miejscu w klasyfikacji zespołów z drugich pozycji w grupach. To ostatnia lokata, która daje bezpośredni awans na EURO. Dzięki innym rezultatom już teraz można powiedzieć, że polscy młodzieżowcy awansują na mistrzostwa Europy ! To pierwszy raz od 2019 roku, kiedy to we Włoszech i San Marino Biało-Czerwoni, pod wodzą Czesława Michniewicza, odpadli już w fazie grupowej.

EURO 2025 odbędzie się w dniach 12-29 czerwca na Słowacji.

Wiktorowski przerwał milczenie po rozstaniu ze Świątek, a jednak. Niesłychane, dlatego odszedł

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".