Sport.Goniec.pl Piłka nożna Znamy komplet ćwierćfinalistów EURO 2024. Pamiętne chwile, to pierwszy raz na tym turnieju

2 lipca 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Dziś 2 lipca rozegrane zostały ostatnie spotkania 1/8 finału EURO 2024. Holandia mierzyła się z Rumunią, a Turcja z Austrią. Po tych spotkaniach znamy nie tylko komplet ćwierćfinalistów niemieckiego turnieju, ale też widzieliśmy coś, czego dotychczas na tych mistrzostwach nie było.

Rumunia nie sprawiła sensacji. Byli bez szans z Holandią

Na dzisiaj zaplanowano dwa ostatnie mecze 1/8 finału EURO 2024 . O 18:00 Holandia mierzyła się z sensacją fazy grupowej, Rumunią, którzy zajęli w swojej grupie pierwsze miejsce. Z kolei “Oranje” awansowali dopiero z trzeciego miejsca. To jednak nie przeszkodziło im w zdominowaniu swojego rywala. W 20. minucie wynik meczu otworzył Cody Gakpo .

W 83. podwyższył Donyell Malen , który skompletował dublet w doliczonym czasie drugiej połowy. To pierwszy raz, kiedy na EURO 2024 jeden zawodnik zalicza więcej niż jedno trafienie w spotkaniu . Podopieczni Ronalda Koemana ostatecznie roznieśli Rumunów 3:0 i awansowali do ćwierćfinału, w którym czekają na swojego przeciwnika.

Nie minęła minuta, a pogromcy Polaków już w tarapatach. Co za początek hitowego starcia
Wielki "ból głowy" Igi Świątek tuż przed meczem. Polka stanęła przed trudnym zadaniem

Szybkie otwarcie w meczu Turcja - Austria i walka do końca

Turcja walczyła z Austrią o prawo gry z Holandią w ćwierćfinale EURO 2024. Ledwo zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, a już z gola cieszyli się Turcy. Jego autorem w 57. sekundzie meczu został Merih Demiral , który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Austriaków po rzucie rożnym.

Ten sam zawodnik ukąsił rywala po raz drugi w 59. minucie. Ponownie okazał się najlepszy w starciu po rzucie rożnym. Tym razem defensor uderzył z główki i podwyższył prowadzenie Turcji na 2:0. Demiral został zatem drugim zawodnikiem na EURO 2024 , który w jednym meczu strzelił więcej niż jednego gola .

Siedem minut później Austriacy ruszyli do odrabiania strat. Bramkę kontaktową strzelił rezerwowy Michael Gregoritsch . Ten także wykorzystał zamieszanie w polu karnym, powstałe po wykonaniu rzutu rożnego.

W jednej z ostatnich akcji doliczonego czasu gry świetną okazję na remis miał Christoph Baumgartner . Z główki uderzył z bardzo bliskiej odległości, jednak fantastycznie interweniował turecki golkiper. Ostatecznie pogromcy Polaków nie byli w stanie wyrównać stanu rywalizacji. Turcja wygrała 2:1 i awansowała do ćwierćfinału EURO 2024 , w którym zmierzy się z Holandią .

ZOBACZ: Eksperci rozpływają się nad Świątek, mówią o jednym. Polka deklasuje konkurencję

Oto pary ćwierćfinalistów EURO 2024. Będą hitowe starcia

Po dzisiejszych rozstrzygnięciach znamy wszystkie pary ćwierćfinałowe EURO 2024. Nie zabraknie hitowych starć, jak Francji z Portugalią czy Niemców z Hiszpanią . Reprezentacje wrócą do gry 5 lipca.

Oto wszystkie pary ćwierćfinałów EURO 2024:

• Niemcy - Hiszpania (5 lipca)
  • Portugalia - Francja (5 lipca)
  • Holandia - Turcja (6 lipca)
  • Anglia - Szwajcaria (6 lipca)
Wiemy, kiedy Polacy zagrają na igrzyskach. Kibice będą wściekli

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".