Sport.Goniec.pl Piłka nożna Z piekła do nieba. Tym Luka Modrić wprawił kibiców w ekstazę

Z piekła do nieba. Tym Luka Modrić wprawił kibiców w ekstazę

24 czerwca 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Chorwacja walczy o swój byt na EURO 2024 z Włochami. W pierwszej połowie mecz nie porwał, jednak druga część spotkania zaczęła wprawiać w ciekawość. Wkrótce Chorwaccy kibice przebrnęli drogę z piekła do nieba, za sprawą swojego lidera, Luki Modricia.

Chorwacja walczy o awans do 1/8 finału EURO 2024

Reprezentacja Chorwacji niezbyt dobrze zaczęli EURO 2024 . W pierwszym spotkaniu przegrali z Hiszpanią 0:3 i nie przypominali już tej drużyny, która jeszcze niecałe dwa lata temu zdobywała brązowy medal mistrzostw świata w Katarze. W kolejnym spotkaniu z Albanią byli o krok od wygranej, jednak w ostatnich minutach wyrównali przeciwnicy. Chorwaci musieli się więc zadowolić jednym punktem.

Taka sytuacja sprawia, że w meczu z Włochami muszą powalczyć o pełną pulę. Póki co, są na bardzo dobrej drodze.

Robert Lewandowski szczerze o zamiarach Szczęsnego. "Ja bym się tak nie rozpędzał"
Lewandowski zadecydował o swojej przyszłości w kadrze. Padła ostateczna deklaracja

Najpierw był smutek, a za chwilę euforia. Luka Modrić bohaterem Chorwacji

W 54. minucie został podyktowany rzut karny dla Chorwacji. Zagranie ręką zaliczył Włoch, Davide Frattesi . Po analizie VAR sędzia wskazał na jedenastkę , do której podszedł Luka Modrić . Lider reprezentacji Chorwacji nie wykorzystał swojej szansy , gdyż jego intencje wyczuł Gianluigi Donnarumma .

Minęło jednak kilkadziesiąt sekund, kiedy to Chorwaci z piekła przedostali się prosto do nieba. Swój błąd naprawił błyskawicznie Modrić, który ostatecznie pokonał włoskiego bramkarza .

ZOBACZ: Do meczu z Francją pozostała doba, a nagle takie wieści. Probierz ma problem

Aktualna sytuacja w grupie B

Na ten moment Chorwacja ma cztery punkty i zajmuje 2. miejsce w grupie B i awansuje bezpośrednio do 1/8 finału EURO 2024. Włosi z kolei spadli na 3. miejsce, jednak z trzema punktami wciąż mają szansę wyjść z grupy. Pewna awansu z pierwszej lokaty jest Hiszpania, która właśnie wygrywa 1:0 z Albanią.

Kolejny reprezentant Polski kończy karierę w kadrze. Pożegnał się z kolegami

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".