Sport.Goniec.pl Piłka nożna Szczęsny powiedział Ronaldo o transferze do Barcelony. Bezcenna reakcja Portugalczyka

14 października 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Od meczu reprezentacji Polski z Portugalią minęły już dwa dni. Cały czas jednak kibice żyją wydarzeniami, także pozakulisowymi, ponieważ tamtego sobotniego wieczoru swoje święto mieli również Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak. Bramkarz FC Barcelony, wraz z synkiem Liamem podeszli po spotkaniu do Cristiano Ronaldo i ucięli krótką pogawędkę. W pewnym momencie temat zszedł na FC Barcelonę, a Portugalczyk wymownie zareagował na słowa Szczeny .

Wielkie pożegnanie Szczęsnego i Krychowiaka z reprezentacją Polski

12 października wszyscy kibice zgromadzeni na PGE Narodowym, ale również przed telewizorami chcieli obejrzeć widowisko związane z meczem reprezentacji Polski z Portugalią. To była również okazja do zobaczenia Cristiano Ronaldo , jak ten gra na polskiej ziemi. Ostatni raz Portugalczyk miał okazję grać na największym stadionie w Polsce 10 lat temu, przy okazji Super Meczu Realu Madryt z Fiorentiną.

Spotkanie w pierwszych minutach zapowiadało dobry występ Biało-Czerwonych. Nasi piłkarze stwarzali sobie okazje i byli naprawdę blisko strzelenia bramki. Jednak, po 20 minutach inicjatywę przejęli Portugalczycy, aż wkrótce objęli prowadzenie po trafieniu Bernardo Silvy . W 37. minucie podwyższył z kolei Cristiano Ronaldo i na przerwę podopieczni Michała Probierza schodzili z dwubramkową stratą do rywala.

Po przerwie sytuacja niewiele się zmieniła. Polscy piłkarze długo nie byli w stanie przełamać obrony Portugalii. W końcu jednak Polacy dopięli swego i w 78. minucie gola kontaktowego strzelił Piotr Zieliński . To jednak dało tylko złudną nadzieję na lepszy rezultat, ponieważ w 88. minucie wynik meczu ustalił… Jan Bednarek, trafieniem samobójczym . Skończyło się na wyniku 1:3 dla Portugalii.

Zanim jednak spotkanie się rozpoczęło, główne role przypadły dwóm legendom reprezentacji Polski. Mowa o Wojciechu Szczęsnym i Grzegorzu Krychowiaku , którzy zostali uhonorowani przez prezesa PZPN-u, Cezarego Kuleszę pamiątkowymi koszulkami z liczbą ich występów z orzełkiem na piersi. Kibice po raz ostatni zobaczyli byłych już reprezentantów na murawie Narodowego, żegnając ich gromkimi brawami.

Szczęsny wyszedł z synem na murawę Narodowego i się zaczęło. Nagranie hitem sieci
Probierz wypalił ws. zachowania polskich kibiców. Nie owijał w bawełnę, padły dosadne słowa

Szczęsny i Ronaldo ucięli pogawędkę po meczu. Gdy była mowa o Barcelonie, Portugalczyk nie wytrzymał

Po meczu, Wojciech Szczęsny, wraz ze swoim synem Liamem podszedł do Cristiano Ronaldo w tunelu. To była dobra okazja, by starzy znajomi chwilę ze sobą porozmawiali. Polak i Portugalczyk mieli okazję ze sobą grać w Juventusie w latach 2018-2021. Zresztą, Ronaldo miał nawet zachęcać Szczęsnego do przenosin do Al Nassr, w którym aktualnie występuje. Ostatecznie polski golkiper wylądował w Barcelonie, jednak zanim to się stało, przeszedł na emeryturę.

I właśnie na temat Blaugrany od razu weszła rozmowa Szczeny z CR7. Ich rozmowę ujawnił kanał na YouTube Łączy nas piłka . Bramkarz FC Barcelony postanowił pochwalić się Portugalczykowi , że ten właśnie przeszedł do zespołu ze stolicy Katalonii. Były gracz Realu Madryt stwierdził, że wie o tym. Po chwili Ronaldo dopytywał troskliwie, czy u Szczęsnego jest wszystko dobrze, na co ten przytaknął. Za chwilę żartobliwie rzucił, wracając do tematu przenosin byłego reprezentanta Polski do FC Barcelony:

Niesamowite. Musiałeś odejść na emeryturę, by pójść do dużego klubu - powiedział Cristiano Ronaldo z dozą humoru.

ZOBACZ: Nicola Zalewski wprost o grze dla Polski. Te słowa zaskoczyły nawet Lewandowskiego

Przegrana Polaków utrudniła sprawę. Z Chorwacją o wszystko

Po trzech kolejkach Ligi Narodów Polska ma jedynie 3 punkty, zdobyte w spotkaniu ze Szkocją. Cały czas zajmujemy 3. miejsce w naszej grupie, lecz nasi rywale nam uciekają. Chorwacja wygrała ostatni mecz z wyspiarzami i oddalili się od Biało-Czerwonych o trzy oczka. Nie do pokonania jest póki co Portugalia, która ma komplet zwycięstw na koncie.

To sprawia, że jutrzejsze starcie z Chorwacją będzie szczególnie ważne dla podopiecznych Michała Probierza . Polacy powinni powalczyć z zawodnikami z Bałkanów o 2. miejsce, które da utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów. Wszystko będzie jasne 15 października po meczu, który rozpocznie się na PGE Narodowym o 20:45.

Gorzkie słowa Lewandowskiego o kadrze obiegły świat. Przykre, co o Polakach piszą Hiszpanie
Obserwuj nas w
autor
Bartosz Nawrocki

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl