Sport.Goniec.pl Tenis Polski finał WTA Pragi rozstrzygnięty. Pogrom w decydującym starciu

Polski finał WTA Pragi rozstrzygnięty. Pogrom w decydującym starciu

26 lipca 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Polski finał WTA Pragi padł łupem Magdy Linette. Poznanianka rozprawiła się z Magdaleną Fręch w dwóch setach, nie dając swojej rodaczce większych szans. Dla starszej tenisistki to bardzo dobry prognostyk przed igrzyskami w Paryżu.

Pierwsza taka sytuacja w historii. Polski finał w turnieju WTA 250

Można powiedzieć, że lepiej ten turniej nie mógł się ułożyć dla polskich tenisistek. W drodze do finału zarówno Magda Linette, jak i Magdalena Fręch okazały się bezkonkurencyjne dla swoich przeciwniczek. Poznanianka w półfinale turnieju rangi WTA w Pradze pokonała “ jedynkę ” zawodów Lindę Noskovą w trzech setach. Z kolei łodzianka triumfowała po kreczu swojej rywalki, jednak do tamtego momentu Polka wygrywała w decydującym secie 4:2.

Doszło zatem do pierwszej w historii tych zawodów sytuacji, w której to o tytuł zawalczyły tylko i wyłącznie Polki . Finał rozpoczął się o 11:30.

Kolejny polski olimpijczyk zawieszony. Kuriozalny powód, jest stanowisko trenera
Jedna decyzja przesądziła o wyniku, skrzywdzony polski klub. O tej akcji będzie głośno

Pogrom autorstwa Magdy Linette. Fręch dostała lekcję tenisa od starszej koleżanki

Od samego początku, w finale turnieju WTA w Pradze inicjatywę przejęła Magda Linette. W czwartym gemie pierwszego seta już doprowadziła do przełamania i wyszła na prowadzenie 3:1. Poznanianka wykazywała się bardzo dobrym refleksem i widać było, że jest w formie przed zmaganiami na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Linette poszła za ciosem i jeszcze raz przełamała Magdalenę Fręch, tym samym ustanawiając wynik pierwszej partii na 6:2.

Drugi set to kontynuacja fantastycznej gry starszej tenisistki. Poznanianka nie dała zbytnio dojść do głosu łodziance, której udało się zdobyć tylko jednego gema. W kolejnych fazach Linette wykorzystywała swoje zagrania, a także dwukrotnie przełamała oponentkę. Wystarczyły jej dwie piłki meczowe, by zadecydować o tym, kto podniesie puchar turnieju WTA 250 w Pradze. Ostatecznie to Magda Linette wygrała drugą partię 6:1, a tym samym cały pojedynek. Poznanianka podniosła puchar za zwycięstwo w WTA Pragi. To jej pierwszy tytuł od lutego 2020 roku!

ZOBACZ: Godziny do meczu, a tu oficjalny komunikat. A jednak, Iga Świątek wyróżniona

Teraz dostać się do Paryża

Wczoraj, po półfinałowym zwycięstwie w turnieju WTA w Pradze Magda Linette zadała na swoim profilu na X kluczowe pytanie. Zauważyła ona, że nie ma możliwości, żeby zarówno ona, jak i Magdalena Fręch zdążyły dolecieć do Paryża przed zamknięciem strefy powietrznej o 19:00. Na jej wpis odpowiedział prezes InPostu Rafał Brzóska, który być może znalazł rozwiązanie tej sytuacji.

Adam Małysz znów stanął na ślubnym kobiercu? Zdjęcie obrączek wywołało sensację

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".