Sport.Goniec.pl Siatkówka Kuriozalne sceny na igrzyskach. Sędzia niespodziewanie wparował na parkiet i przerwał mecz

27 lipca 2024
Autor tekstu: Bartosz Nawrocki

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczęły się na dobre. Dziś ruszyły m. in. zmagania siatkarzy, a w jednym ze spotkań zmierzyli się potencjalni rywale reprezentacji Polski. W tym meczu doszło do kuriozalnej sytuacji, która wymagała natychmiastowej interwencji. Widowisko musiało zostać przerwane.

Ruszyły zmagania Polaków na igrzyskach

Dziś oficjalnie ruszyły zmagania olimpijczyków w ramach igrzysk w Paryżu. Jako pierwsze ruszyły zawody w jeździectwie, gdzie to mamy swoich reprezentantów w osobach: Małgorzata Korycka, Robert Powała, Paweł Warszawski. Odbyły się także zawody w strzelectwie, z udziałem Tomasza Bartnika, Anety Stankiewicz; Macieja Kowalewicza i Julii Piotrowskiej.

Dziś zobaczymy w akcji także Igę Świątek , która o 12:00 rozpocznie mecz 1. rundy. Jej przeciwniczką będzie Rumunka Irina-Camelia Begu. Z kolei o 17:00 swój mecz rozegrają siatkarze, którzy zmierzą się z Egiptem. Ponadto Biało-Czerwoni spróbują dziś swoich sił jeszcze w: kajakarstwie górskim, szermierce, kolarstwie szosowym, pływaniu, tenisie stołowym i wioślarstwie.

Igrzyska olimpijskie. Gdzie upatrywać szans medalowych Polaków?
Boniek nie wytrzymał, nie zostawił suchej nitki na Babiarzu. W Polsce zawrzało

Mecz potencjalnych rywali Polaków przerwany. Kuriozalny powód

Siatkarskie zmagania w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zainaugurowały reprezentacje Niemiec i Japonii. Nieoczekiwanie lepiej w mecz weszli nasi zachodni sąsiedzi. Przypomnijmy, że tuż przed olimpiadą Polacy zagrali towarzyskie spotkanie z zawodnikami z Kraju Kwitnącej Wiśni i je przegrali 2:3. Zawodnicy Michała Winiarskiego wygrali pierwszego seta, jednak w kolejnych dominację przejęli Japończycy. W końcu wyszli oni na prowadzenie 2:1.

Kiedy Niemcy prowadzili 23:17, spotkanie trzeba było przerwać. Na parkiet wszedł sędzia, który od razu przywołał jednego z przedstawicieli organizatorów. Arbiter zauważył problem związany z odklejającym się symbolem igrzysk , który był przymocowany do parkietu pod siatką. Stwarzał on istotne zagrożenie dla siatkarzy, dlatego też trzeba było chwilę poczekać, aby móc wznowić rozgrywkę.

ZOBACZ: Wielka wpadka organizatorów i to w kluczowym momencie. Sceny w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk

Potencjalni rywale Polaków w "przeklętym" ćwierćfinale igrzysk

Mecz Niemiec z Japonią zainaugurował nie tylko zmagania siatkarzy w Paryżu, ale zarazem rywalizację w grupie C. Obie reprezentacje mogą zmierzyć się z ćwierćfinale z reprezentacją Polski, która zmierzy się dziś z Egiptem. W tym roku Nikola Grbić spróbuje poprowadzić swoich podopiecznych jak najdalej. To także okazja, by przełamać “klątwę” ćwierćfinału igrzysk olimpijskich, których to Biało-Czerwoni od pięciu edycji nie mogą przebrnąć.

Babiarz nagle wypalił na antenie i się zaczęło. Wystarczyło jedno zdanie, w sieci zawrzało

Redaktor portalu Goniec Sport. Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ciągnie mnie do sportu, a zwłaszcza do piłki nożnej. Mimo że to sport, w którym 22 osoby biegają za jedną piłką, to i tak pałam wielkim zainteresowaniem do tej "bieganiny".