Sport.Goniec.pl Tenis Hubert Hurkacz przegrał mecz z Matteo Berrettini. Agnieszka Radwańska próbowała dopingować kolegę
PATRICK HAMILTON/AFP/East News

4 stycznia 2023
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Hubert Hurkacz przegrał z Matteo Berrettinim. Wyższość Włocha nad Polakiem była widoczna gołym okiem i nawet okrzyki Agnieszki Radwańskiej nie pomogły w pokonaniu przeciwnika. To dla Polski zła wiadomość. Przegrana 4:6, 6:3, 3:6 oddala nas od półfinału.

Hubert Hurkacz przegrał z Matteo Berrettinim

Hubert Hurkacz musi pogodzić się z porażką w United Cup . Polski tenisista uległ Włochowi. Matteo Berrettini nie miał dla Polaka litości i jedynie w drugim secie nawiązała się walka.

Przegrana Huberta Hurkacza to dla Polski zła wiadomość . Obecnie to Włosi, z wynikiem 2:1, są bliżej dotarcia do półfinałów United Cup.

Co zaważyło na przegranej Huberta Hurkacza ? Na pewno cały mecz będzie przedmiotem szerokiej analizy, jednak pewne jest, iż polski tenisista popełnił zbyt wiele błędów . Włoch wykorzystał niemal wszystkie i ostatecznie to on zszedł z kortu w Brisbane jako zwycięzca.

Hubert Hurkacz: oto co działo się na korcie

Hubert Hurkacz jako trzeci Polak wyszedł na kort, by zawalczyć o awans Polski w United Cup. Wcześniej Lorenzo Musettim niemal bez wysiłku pokonał Daniela Michalskiego (1:6, 1:6). Iga Świątek pokazała, na co ją stać i wygrała z Martiną Trevisan (6:2, 6:4). Zwycięstwo Polki pozwoliło na remis z Włochami, ale środowy występ Huberta Hurkacza ponownie przechylił szalę na stronę przeciwników .

Matteo Berrettini w 2021 roku był finalistą Wimbledonu. Hubert Hurkacz klasyfikowany jest na 10. miejscu w rankingu ATP. Już na początku było widać, że będzie to dla Polaka trudny mecz.

Na początku spotkania w Brisbane Hubert Hurkacz nie popisał się serwisem . Włoch szybko go przełamał i w mgnieniu oka na tablicy wyników pojawiło się 0:2 dla Berrettiniego.

Hubert Hurkacz nie chciał się poddać i rozpoczął morderczy pościg za wynikiem. Wrocławianin zdobył gem przy swoim podaniu , a spotkanie zmieniło się w widowisko, gdy Matteo Berrettini nie mógł pogodzić się z przełamaniem przez Polaka i w wyniku złości doszło do uszkodzenia rakiety. Hubert Hurkacz szedł na całość. Posłał w stronę Włocha piłkę z szaloną prędkością aż 210 km /h . Był to as serwisowy.

Agnieszka Radwańska zagrzewała Huberta Hurkacza do walki

Zarówno Hubert Hurkacz , jak i Matteo Berrettini wygrywali kolejne gemy podczas swojego podania. Przełomowy moment spotkania miał miejsce w dziewiątym gemie. To wtedy Włoch aż dwa razy doprowadził do break pointa przy serwie Polaka.

Wtedy do akcji wkroczyła Agnieszka Radwańska . Tenisistka i jednocześnie kapitan, nie chcąc, by Hubert Hurkacz zaciął się w związku z przełomem u Włocha, głośno krzyczała do niego "nie szkodzi" po każdym błędzie wrocławianina .

Głośny doping Agnieszki Radwańskiej nie pomógł Hubertowi Hurkaczowi. W mgnieniu oka wynik zmienił się na 5:4. Pierwszy set zakończony został wynikiem 6:4 . Dobra passa Włocha została utrzymana również później.

Hubert Hurkacz musiał pogodzić się z wygraną Włocha

Drugi set rozpoczął się dla Huberta Hurkacza dobrze. Serwis kończył się wygraną, ale Berrettini nie chciał dać za wygraną . W czwartym gemie Włoch zdecydowanie uspokoił swój styl gry i po nerwowym gonieniu Polaka doprowadził do remisu 2:2 .

Hubert Hurkacz z drugiego setu wyszedł obronną ręką. Kiedy przy wyniku 3:2 doprowadził do break pointa . Kolejnego gema rozpoczął aż od dwóch asów serwisowych oraz godnym uznania wolejem przy siatce . Agnieszka Radwańska mogła być dumna. Ostatecznie Polak wygrał drugiego seta 6:3 .

Nadzieje na ostateczne zwycięstwo zostały bardzo szybko rozwiane. W trzecim secie Włoch zmiażdżył Polaka. W szóstym gemie Hubert Hurkacz popełnił błędy , które zaowocowały wynikiem 4:2 dla rywala. Na tym momencie już nic nie było w stanie zatrzymać Matteo Berrettiniego. Ostatni set zakończył się wynikiem 6:3 .

W środę na kort wyjdzie jeszcze Magda Linette . Koleżanka Huberta Hurkacza zmierzy się z Lucią Bronzetti.