Sport.Goniec.pl Piłka nożna Decydujący gol Polaka. Roma z awansem w Lidze Europy
ANDER GILLENEA/AFP/East News, Screen @gikiewiczlukasz / X.com

Decydujący gol Polaka. Roma z awansem w Lidze Europy

23 lutego 2024
Autor tekstu: Laura Młodochowska

AS Roma awansowała do 1/8 finału Ligii Europy. Rewanżowy mecz z Feyenoord Rotterdam zakończył się wynikiem (4:2).O wszystkim zadecydowała seria rzutów karnych. To właśnie wtedy zabłysnął Nicola Zalewski, który pojawił się na boisku dopiero w 90. minucie spotkania.

Spotkanie AS Roma–Feyenoord Rotterdam

Po zakończeniu pierwszego meczu w Rotterdamie obie drużyny pozostawały w niejasnej sytuacji. W Rzymie z kolei to właśnie goście lepiej zaczęli spotkanie . Pierwszy gol do bramki Romy padł już w 5. minucie.

Kibice nie wierzyli w to, co widzą. Piłka, w dość zaskakujących okolicznościach, znalazła się pod nogami Santiago Gimeneza , a ten z łatwością umieścił ją w bramce.

33-latek zginął na miejscu. BMW rozpadło się na kawałki

Karne wyłoniły zwycięzcę

Gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Szybko przejęli dominację na boisku – trafienie z ich strony padło w 15. minucie . Wielu chwaliło popisowy strzał z dystansu Lorenzo Pellegrini. Remisu, mimo okazji, nie udało się rozstrzygnąć zawodnikom Daniele de Rossiego. Konieczna była dogrywka . To właśnie wtedy na murawie znalazł się Nicola Zalewski . Szybko wywalczył rzut rożny. Później zaczęły się problemy.

Zadecydował strzał Zalewskiego

Ostatecznie to właśnie r zuty karne musiały wyłonić zwycięzcę. Pierwsze pudło padło ze strony Romelu Lukaku . Następnie to samo zrobuł David Hancko , a potem Alireza Jahanbakhsh . Po trzech seriach włoska drużyna prowadziła 2:1 .

Później zawodnicy obu drużyn byli już bezbłędni. Decydującą jedenastkę w piątej serii wykorzystał Nicola Zalewski .

Źródło: Fakt.pl.