Sport.Goniec.pl Piłka nożna Polska - Turcja. Kibice już wychodzili ze stadionu, gdy nagle stała się magia

Polska - Turcja. Kibice już wychodzili ze stadionu, gdy nagle stała się magia

10 czerwca 2024
Autor tekstu: Michał Pokorski

Reprezentacja Polski wygrała z Turcją 2:1 w ostatnim meczu przed Euro 2024. Spotkanie na PGE Narodowym dostarczyło kibicom sporo emocji, choć dla większości było dosyć traumatycznym wydarzeniem. Niestety, przez problemy zdrowotne wynik i gra Polaków zeszły na boczny tor…

Polska - Turcja. Bramka i plaga kontuzji

Polacy bardzo dobrze weszli w spotkanie . Pewna gra na własnej połowie i sporo pomysłów ofensywnych cechowały piłkę naszej reprezentacji. Spokój i skuteczność Biało-Czerwonych owocowała błędami rywali. Fenomenalnie odnalazł się w takiej sytuacji Karol Świderski, który w 12 minucie meczu wykorzystał podanie Roberta Lewandowskiego. Nasz napastnik lewą nogą skierował piłkę do siatki i pobiegł celebrować bramkę. Radość 27-latka okazała się tragiczna w skutkach. Piłkarz doznał kontuzji i kilka minut później opuścił boisko z grymasem na twarzy.

Fatalna passa Biało-Czerwonych trwała i na murawie leżał tym razem Robert Lewandowski . Nasz kapitan poprosił o zmianę i również zakończył swój udział w meczu. Polska obrona popełniła w końcówce kilka błędów, ale rywale nie potrafili tego wykorzystać. Do szatni Polacy zeszli z jednobramkowym prowadzeniem (1:0).

Dramat "Lewego", schodząc z murawy ukrył twarz w dłoniach. Cała Polska wstrzymała oddech

Reprezentacja Polski wygrała z Turcją

Druga połowa spotkania stała pod znakiem błędów Polaków . Biało-Czerwoni mieli swoje okazje, ale zabrakło skuteczności i zimnej krwi w wykończeniu akcji. Naszą nieporadność bezwzględnie wykorzystali rywale. W 77 minucie Baris Yilmaz skorzystał z nieporadności naszych obrońców i pokonał Wojciecha Szczęsnego strzałem zza pola karnego (1:1) . Trybuny PGE Narodowego ucichły, a nasi piłkarze ruszyli do szalonego ataku. Niestety, zostawialiśmy przy tym sporo miejsca z tyłu i tylko pomagaliśmy Turkom.

Na dziesięć minut przed końcem kapitalną szansę zmarnowali rywale. Bramkarz Biało-Czerwonych wyszedł daleko poza pole karne i nie trafił w piłkę. Na nasze szczęście turecki napastnik trafił futbolówką w poprzeczkę! W końcówce meczu fenomenalny rajd odbył Nicola Zalewski. Skrzydłowy AS Romy prawą nogą umieścił piłkę w dolnym rogu tureckiej bramki i zapewnił naszej reprezentacji zwycięstwo (2:1) .

Michał Probierz narobił sobie problemów

Ostatni test reprezentacji Polski przed Euro 2024 przyniósł nam tylko… sporo problemów . Kontuzje Lewandowskiego i Świderskiego niepokoją fanów, a na raport zdrowotny będziemy musieli jeszcze poczekać. Gra Biało-Czerwonych również pozostawiało sporo do życzenia, zwłaszcza błędy w defensywie. Dzisiejsze spotkanie bez wątpienia można określić mianem “pyrrusowego zwycięstwa”.

Już jutro podopieczni Michała Probierza wylecą do Niemiec, gdzie czeka ich finałowy etap przygotowań. Nasi piłkarze rozpoczną mistrzostwa Europy 16 czerwca , pojedynkiem z Holendrami. Kolejnym rywalami Polski będzie kolejno Austria (21.06) oraz Francja (25.06)

Koszmar Karola Świderskiego. Strzelił gola, sekundy później zwijał się z bólu

Dziennikarz portalu Goniec Sport. Swoje pierwsze doświadczenie w mediach zdobywał w redakcji "Mistrzów Polski" oraz akademickiego Radia Luz. Na co dzień student PR'u na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator fitnessu. W sporcie zakochany od dziecka, wielki fan siatkówki i lekkoatletyki.